Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

Mieszkanka gminy Łabiszyn znalazła portfel z pieniędzmi i dokumentami. Zgubę przekazała dyżurnemu żnińskiej jednostki Policji. Wykazała się godną naśladowania postawą obywatelską.

fot. KPP w Żninie


Wczoraj, tj. 18 grudnia w godzinach porannych na parkingu przed jednym z marketów w Żninie, Pani Zofia znalazła portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 1100 złotych. W środku znajdowały się również dokumenty oraz zbliżeniowa karta płatnicza. Kobieta w pierwszej kolejności poinformowała o znalezisku pracowników marketu, z nadzieją, że może do nich zgłosi się właściciel. Tak się jednak nie stało, dlatego też Pani Zofia nie zastanawiając się zbyt długo, oddała zgubę dyżurnemu żnińskiej jednostki Policji. Funkcjonariusze bardzo szybko nawiązali kontakt z właścicielem zagubionego portfela i zwrócili utracone mienie.  

Zachowanie Pani Zofii zasługuje na szczególną pochwałę. Postawa obywatelska, jaką się wykazała, świadczy o uczciwości i zasługuje na wyrazy uznania.

To kolejna godna naśladowania postawa obywatelska, jaką wykazała się mieszkanka naszego powiatu. Przypomnijmy, kilka dni temu, 72-latka z Janowca Wielkopolskiego przekazała policjantom portfel z gotówką w kwocie blisko 4000 złotych.

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA