Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyły się czynności, jakie w piątek podjęli policjanci wobec 22-letniego kierowcy. Mieszkaniec powiatu poznańskiego wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia, w rezultacie którego pojazd ciężarowy uderzył w budynek mieszkalny.

fot. KPP w Żninie


W piątek, 29 listopada kilka minut po godzinie 20.00 dyżurny żnińskiej komendy Policji został powiadomiony o tym, że w Łabiszynie pojazd ciężarowy miał wjechać w blok mieszkalny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z miejscowego posterunku oraz funkcjonariusze ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia drogowego wynika, że  22-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który kierował pojazdem marki Nissan, na skutek niezastosowania się do znaku drogowego  „STOP,” nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu prawidłowo poruszającemu się kierującemu pojazdem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą i doprowadził do zderzenia pojazdów.

fot. KPP w Żninie


Kierowca zestawu pojazdów ciężarowych  próbował unikną zderzenia. W tym celu zjechał w lewo uderzając w ogrodzenie, a następnie narożnik budynku mieszkalnego.  Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Żninie. Jak się okazało, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dlatego też zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali również Powiatowi Inspektorzy Nadzoru budowlanego, którzy nie stwierdzili przeciwwskazań do dalszego użytkowania budynku przez jego mieszkańców.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez 22-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy za pokwitowaniem. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szubinie. Funkcjonariusze będą wnioskować o orzeczenie wobec sprawcy kolizji środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie


Apelujemy do kierowców!

Pośpiech, brawura i zbyt szybka jazda to prosta droga do spowodowania wypadku. Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nadmierna prędkość to od wielu lat główne przyczyny wypadków drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Dbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA