Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO

Od czwartku, 31 października 2019 roku na terenie powiatu żnińskiego trwała akcja "ZNICZ 2019". Podczas działań prowadzonych przez żnińskich policjantów odnotowano 10 kolizji oraz wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

fot. Goniec Pałucki

Żnińscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję „ZNICZ 2019”, która trwała od czwartku (31.10.19) do niedzieli (03.11.19). Działania mundurowych polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Funkcjonariusze zapewniali płynność ruchu w rejonach cmentarzy i reagowali na wszelkie nieprawidłowe zachowania na drogach. Zwracali również uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.  

W działaniach wzięło udział łącznie 171 policjantów i 8 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas trwania akcji doszło do 6 kolizji oraz wypadku drogowego w Cotoniu, na skutek którego jeden z kierujących zmarł, a drugi doznał poważnych obrażeń ciała. Mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz rowerzystę, będącego po użyciu alkoholu.

 

źródło: KPP w Żninie

Cytat dnia

„Jeżeli uważasz, że możesz czegoś dokonać albo, przeciwnie, że nie dasz rady - w obu przypadkach masz rację.” Henry Ford

 

PATRONAT MEDIALNY

AUTOPROMOCJA