Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO

Kierujący pojazdem dostawczym m-ki Citroen wraz z przyczepką, na której przewoził koparkę nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarową scanią w wyniku czego dwie osoby zostały ranne.We wtorek, 22 października około godz. 07:20 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie  otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Barcin (droga wojewódzka W-254).

Funkcjonariusze drogówki na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem dostawczym m-ki Citroen wraz z przyczepką, na której przewoził koparkę 58-letni mieszkaniec Grudziądza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 39-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy kierującemu ciężarową scanią. W wyniku zderzenia  kierujący pojazdem dostawczym oraz dwaj pasażerowie tego auta zostali zabrani do szpitala.  Ponadto, na miejscu zdarzenia  policjanci ustalili, że kierujący pojazdem dostawczym nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem z przyczepką. Postępowanie w sprawie wypadku drogowego prowadzi KP Barcin pod nadzorem prokuratora.

W dniu zdarzenia poranek był bardzo mglisty, dlatego w tych trudnych warunkach warto pamiętać o tym, by być widocznym dla innych. Obowiązujące przepisy wskazują, że kierowca w warunkach zmniejszonej przejrzystości jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. W pojeździe silnikowym należy włączyć światła mijania lub przeciwmgielne lub oba te światła jednocześnie.  

Cytat dnia

„Jeżeli uważasz, że możesz czegoś dokonać albo, przeciwnie, że nie dasz rady - w obu przypadkach masz rację.” Henry Ford

 

PATRONAT MEDIALNY

AUTOPROMOCJA