Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-latek, który kierując bez uprawnień spowodował kolizję. Mężczyzna w rezultacie nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania uderzył w volkswagena. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi mu do dwóch lat więzienia.Do zdarzenia doszło w piątek, 4 października około godz. 13.00 w Rogowie na drodze krajowej nr 5. Wówczas dyżurny żnińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa ruchu drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem 33-latek wykonał nieprawidłowy manewr wymijania, w wyniku którego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen Transporter.

Sprawdzenie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu mogileńskiego miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Natomiast w policyjnym systemie informatycznym znajdowała się adnotacja o wydaniu przez starostę mogileńskiego decyzji o cofnięciu uprawnień. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mogilnianin na chwilę przed zderzeniem samochodów korzystał z telefonu komórkowego.

mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

33-latka czeka teraz proces w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanej przez właściwy organ decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka w takich sprawach również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Dodatkowo mogilnianin zostanie ukarany za popełnione wykroczenia.

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA