Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Żnińscy policjanci prowadzili poszukiwania 72-letniej mieszkanki powiatu. Kobieta, podczas grzybobrania oddaliła się od będących wspólnie z nią członków rodziny i nie dotarła do ustalonego wcześniej miejsca. Niesprzyjające warunki atmosferyczne stanowiły realne zagrożenie dla jej życia i zdrowia. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu rodziny oraz przedstawicieli różnych służb, kobieta została w porę odnaleziona.W niedzielę, 29 października około godz. 18.30 dyżurny żnińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 72-latki, która wraz z rodziną wybrała się na grzybobranie w miejscowości Pszczółczyn. Kobieta odłączyła się od rodziny, nie przyszła do miejsca, w którym umówili się członkowie rodziny po zakończonej wędrówce po lesie. Krewni przez kilka godzin na własną rękę próbowali odszukać seniorkę, jednak bez skutku. Dlatego zwrócili się o pomoc do mundurowych.  

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania, przeczesując leśne tereny. W działania zaangażowanych było 91 policjantów, w tym 24 funkcjonariuszy OPP w Bydgoszczy oraz 13 strażaków OSP Łabiszyn i Lubostroń. W gotowości czekali kadeci Szkoły Podoficerskiej PSP w Toruniu. Po ponad trzech godzinach poszukiwań 72-latka została odnaleziona.

Dzięki szybkiej reakcji rodziny oraz funkcjonariuszy różnych służb nie doszło do tragedii. Ważne jest, aby nie być obojętnym na los innych ludzi i ich problemy, a w przypadku zagrożenia, informować o tym właściwe służby. W ten sposób można uratować komuś życie.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA