Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Augustyna, Juliana

INFO
AUTOPROMOCJA

Mogileńscy policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy kierujący”. W czasie działań wszyscy spośród 710 przebadanych kierowców byli trzeźwi.

fot. KPP w Mogilnie


W poniedziałek, 9 września punktualnie o godzinie 5:00 policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili w Mogilnie działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący". Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu osoby prowadzące pojazd pod wpływem alkoholu. Właśnie dlatego zadaniem funkcjonariuszy było zbadanie jak największej liczby kierujących, przy jak najmniejszej uciążliwości dla odbywającego się ruchu.

Sześciu funkcjonariuszy wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości przez 3 godziny skontrolowało 710 kierowców. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości. Wszyscy skontrolowani byli trzeźwi.

fot. KPP w Mogilnie


Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy. Dodatkowo wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA