Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

W poniedziałek na drogach powiatu żnińskiego mundurowi prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Wykonali łącznie 769 sprawdzeń stanu trzeźwości. W dwóch przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, gdyż kierujący byli nietrzeźwi.  W poniedziałek, 1 lipca br.  funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie prowadzili na drogach powiatu żnińskiego działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Celem akcji było przeprowadzenie  jak największej liczy kontroli kierujących pod kątem stanu trzeźwości.

Udało się wyeliminować dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Został zatrzymany do kontroli w miejscowości Barcin. Drugiego kierującego, mieszkańca powiatu obornickiego, który miał we krwi blisko promil  funkcjonariusze  zatrzymali w miejscowości Włoszanowo. Obaj kierujący stracili już swoje prawa jazdy i teraz oczekują na sprawę karną.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto,  sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów w granicach od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5000 zł. 

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA