Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta, wracającego do domu po służbie, a na co dzień pełniącego służbę w Posterunku Policji w Łabiszynie, zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. W środę około godziny 22.00 sierż. szt. Michał Tylak, dzielnicowy z Posterunku Policji w Łabiszynie, wracając po służbie do domu, zauważył jadący z przeciwnego kierunku samochód, który używał świateł drogowych niezgodnych z przepisami. Policjant dał sygnał kierowcy, by je zmienił. Ten dostosował się, ale tor jazdy auta wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Dzielnicowy zawrócił i nakazał kierowcy, by się zatrzymał. Wtedy, policjant podbiegł do auta, otworzył drzwi od strony mężczyzny i wyjął kluczyki ze stacyjki. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego, a ten na miejsce wysłał patrol. Kontrola trzeźwości wykazała, że kierowca miał blisko dwa promile alkoholu  w organizmie. Dalej już nie pojechał, a dodatkowo okazało się, że 31-latek całkiem niedawno stracił prawo jazdy właśnie za jazdę po pijanemu.

Zachowanie sierż. szt. Michała Tylaka to kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa przyczyniła się do wyeliminowania z ruchy nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Cytat dnia

Czas na kino

AUTOPROMOCJA