Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest priorytetem dla różnych służb. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, żnińscy mundurowi cyklicznie podejmują wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego. Podczas wspólnej służby, mundurowi zatrzymali 26-letniego kierowcę, który dopuścił się wielu przewinień podczas wykonywania transportu drogowego rzeczy.  

fot. KPP w Żninie


Funkcjonariusz żnińskiej „drogówki” oraz inspektor Inspekcji Transportu Drogowego z Inowrocławia prowadzili wspólne działania w trosce o bezpieczeństwo kierowców podróżujących drogą krajową nr 5. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd przewożący piasek. Kierował nim 26-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego. W rezultacie podjętych czynności ujawnili wiele nieprawidłowości.

Pomimo, iż mężczyzna poruszał się pojazdem ciężarowym z naczepą, nie posiadał wymaganej przepisami kategorii CE prawa jazdy. W okresie od 13.02 br. wykonywał przewozy drogowe w ramach prowadzonej działalności gospodarczej bez umieszczonej w tachografie karty kierowcy. Dokumentu takiego, nie posiadał, ani nie wnioskował o jego wydanie. Ponadto 26-latek nie ukończył szkolenia okresowego na przewóz rzeczy. Kontrola czasu pracy wykazała kolejne uchybienia – kilkukrotne przekroczenia maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez odebrania wyznaczonych przepisami przerw.

mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

W związku z licznymi nieprawidłowościami funkcjonariusze nałożyli na kierowcę wysokie mandaty karne za brak uprawnień oraz czas pracy. Natomiast kwestie dotyczące braku karty kierowcy oraz pozostałych uchybień, zostaną rozstrzygnięte w drodze decyzji administracyjnej sporządzonej przez Inspektorat Transportu Drogowego. Mundurowi zakazali nakielaninowi dalszej jazdy. 

Cytat dnia

Czas na kino

AUTOPROMOCJA