Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jonasza, Mateusza

INFO

Z poważnymi konsekwencjami musi się liczyć trzech mieszkańców powiatu żnińskiego, którzy podszywali się pod funkcjonariuszy policji. Mężczyźni oszukiwali kierowców informując, że popełnili wykroczenie. Sugerowali, że zamiast mandatu karnego, sprawę „można załatwić” przekazując pieniądze. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Żninie


Żnińscy policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że młodzi mężczyźni podszywają się pod funkcjonariuszy Policji. Podejrzani poruszali się samochodem marki VW Passat koloru ciemnego. W celu upodobnienia się do patrolu Policji, używali świateł błyskowych imitujących sygnały uprzywilejowania. W ten sposób zatrzymywali pojazdy, a następnie oszukiwali kierowców informując ich o popełnieniu wykroczenia w ruchu drogowym, polegającym na przekroczeniu dozwolonej prędkości, pomimo, iż nie dysponowali żadnymi urządzeniami służącymi do pomiaru prędkości. W rozmowie z kierowcami sugerowali, że odstąpią od ukarania mandatem w zamian za przekazanie pieniędzy.

Mundurowi skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. We wtorek, 19 lutego wpadli na ich trop. Kilkanaście minut po godz. 22.00 funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn (w wieku 18-21 lat) na terenie jednej spod żnińskich miejscowości, podczas gdy zmieniali tablice rejestracyjne przy pojeździe, który wykorzystywali do przestępczego procederu. 21 lutego br. mieszkańcy powiatu żnińskiego zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu, który zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Sprawa zakończy się w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Żninianinom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

W związku z powyższym policjanci zwracają się z apelem do osób, które były świadkami tego typu zdarzeń bądź były przez te osoby zatrzymane wbrew prawu do tzw. kontroli drogowej, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Żninie osobiście lub telefonicznie (po numerem tel. 52 30 33 200). Zeznania tych osób oraz pokrzywdzonych są niezbędne a zarazem kluczowe do dalszego wyjaśnienia tej sprawy jak również do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej osób, które dopuściły, jak wynika z policyjnych materiałów, poważnych przestępstw, a także swoim działaniem mogły negatywnie wpłynąć na pozytywny wizerunek Policji.

Jednocześnie informujemy, że osoby, które przekazały pieniądze lub od których sprawcy próbowali je wyłudzić, nie podlegają odpowiedzialności karnej.

Cytat dnia

"Żyj, po prostu prawdziwie żyj,
Dla ludzi życzliwość miej,
I jedną tę samą twarz.
A gdybyś miał choć raz wątpliwości cień,
To w sercu poszukaj swym
Przepisu na świat."

Bajm - Niby Nic

AUTOPROMOCJA