Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

Barcińscy policjanci, po pościgu, zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. A to zapewne dlatego, że był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.W poniedziałek, 4 stycznia br. około 19.00 w Barcinie, pow. żniński, na ul. 4 Stycznia policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli osobowego opla, którym kierował 35-latek. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli. Włączyli sygnały świetlne, a także dźwiękowe i dali kierowcy sygnał do zatrzymania. On jednak zignorował polecenia funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki w kierunku Szczepanowa. Kilka kilometrów dalej wpadł w poślizg, uderzył w barierki, po czym porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Podczas kontroli okazało się jaka była przyczyna jego zachowania. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

35-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi, tj. brak prawa jazdy oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA