Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Erazma, Marianny

INFO
AUTOPROMOCJA

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 24-latkowi z Barcina, którego zatrzymali we wtorek policjanci w związku z kradzieżą samochodu. Podczas ucieczki mężczyzna wypadł z drogi i uszkodził samochód, a sam doznał obrażeń ciała. Jak się ponadto okazało, złamał sadowy zakaz prowadzenia pojazdów.  We wtorek, 22 stycznia dyżurny żnińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu w Barcinie. Za sprawca, który miał odjechać w kierunku powiatu mogileńskiego, udali się natychmiast policjanci z miejscowego komisariatu. W Szczepanowie zastali wywrócony w przydrożnym rowie samochód, a obok niego 24-latka z widocznymi obrażeniami ciała. Na podstawie zeznań świadków ustalili, że to właśnie on kierował skradzionym autem.

Barcinianin wykorzystał fakt, że pokrzywdzony zostawił pojazd z włączonym silnikiem na ulicy, z kluczykiem w stacyjce. Gdy mężczyzna wszedł do sklepu, złodziej skorzystał z okazji i odjechał. 24-latek w związku z odniesionymi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy.  

Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do kwietnia br.  

Wczoraj, 23 stycznia br. policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży oaz złamania sądowego zakazu. Prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakazał mu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA