Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Marka, Elzbiety

INFO

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 38-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego, który nie dość że zdecydował się na jazdę samochodem pomimo sądowego zakazu, to w dodatku popełnił szereg wykroczeń drogowych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.  We wtorek, 8 stycznia br. żnińscy mundurowi prowadzili całodniowe działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kilka minut po godz. 17.00 w miejscowości Barcin-Wieś zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Pojazd prowadził 38-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego. Być może byłaby to standardowa kontrola, gdyby nie szereg nieprawidłowości, które ujawnili policjanci.

Mężczyzna przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze potwierdzili tą informację w systemie informatycznym. Jednak ustalili ponadto, że kierowca posiada obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsza kontrola wykazała kolejne uchybienia. W samochodzie oprócz kierowcy podróżowało pięciu pasażerów. Na tylnej kanapie siedziało czworo małoletnich dzieci, z czego niemowlę w tzw. nosidełku na kolanach starszych dzieci niezabezpieczone psami. W pojeździe przystosowanym do przewozu pięciu osób znajdowało się łącznie 6 pasażerów. 

Z uwagi rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi odstąpili od ukarania 38-latka mandatami karnymi i zdecydowali, że sporządzą wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto mężczyzna odpowie za złamanie zakazu sądowego, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Gdyby nieodpowiedzialny kierowca uczestniczył w zdarzeniu drogowym, mogłoby ono zakończyć się tragicznie dla jego pasażerów, którzy podróżowali niezgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za przewożone osoby.

Cytat dnia

Wierzyć - to znaczy nawet nie pytać, jak

długo jeszcze mamy iść po ciemku.

ks. Jan Twardowski

 

Patronat medialny

Informacja dla Rolników

 

AUTOPROMOCJA