Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

3 stycznia br. barcińscy mundurowi doprowadzili do Sądu Rejonowego w Szubinie 17-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w zakładzie karnym. Przestępstwo, za które usłyszał zarzut, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.Przypomnijmy: do zdarzenia doszło we wtorek, 1 stycznia 2019 roku około godz. 17.30 w Piechcinie. Wówczas do mieszkania pokrzywdzonej przyszedł 17-latek podając się za znajomego jej syna. Napastnik użył przemocy wobec kobiety, a następnie ukradł kilkaset złotych, po czym uciekł.

Dyżurny po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, natychmiast skierował tam funkcjonariuszy. Barcińscy mundurowi, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zeznań świadków ustalili personalia sprawcy. W toku podjętych czynności mundurowi namierzyli miejsce jego pobytu. Niecałe dwie godziny od zdarzenia, 17-letni mieszkaniec gminy Barcin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

17-latkowi został postawiony zarzut rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (3.01.19) Sąd Rejonowy w Szubinie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące barcinianin spędzi za kratami. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA