Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

O niebywałym szczęściu może mówić kierujący zestawem pojazdów ciężarowych, który niemalże otarł się o śmierć. Pojazd, którym kierował został poważnie uszkodzony. Sam kierujący, na szczęście, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem karnym.  

fot. KPP w Żninie

30 grudnia około godz. 11.30 dyżurny żnińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu ciężarowego, do którego doszło w miejscowości Włoszanowo. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali uszkodzony pojazd ciężarowy wraz z naczepą oraz zastępy straży pożarnej, które udzielały pomocy kierującemu. Jak ustalili mundurowi, 45-latek poruszał się zestawem pojazdów ciężarowych od strony Damasławka w kierunku Janowca Wielkopolskiego.

fot. KPP w Żninie

W rezultacie niedostosowania prędkości do warunków ruchu, mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, a następnie siłą odrzutu przejechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Mieszkaniec gminy Damasławek był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala na badania. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pojazd wraz z naczepą uległy poważnym uszkodzeniom.  

Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie i mogło zakończyć się tragicznie. 45-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.  

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby podczas opadów deszczu zdjęli „nogę z gazu” i mieli na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA