Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

W dniu wczorajszym doszło do wypadku na DK5 za Lubczem, w kierunku Cotonia, w miejscu budowy drogi S5. Mamy więcej informacji.

fot. KPP w Żninie

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (27.12.18) około godz. 16.45 w Lubczu na drodze krajowej nr 5. Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu, ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Transporter,  64-letni mieszkaniec  powiatu rawickiego w województwie wielkopolskim, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Fiat Punto, którym kierował 42-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego w województwie dolnośląskim.

fot. KPP w Żninie

W pojeździe sprawcy podróżowało 7 chłopców, natomiast w pojeździe pokrzywdzonego 2 pasażerki.  4 osoby zostały przewiezione do szpitala na badania. Pozostałym pomocy medycznej udzieliły załogi pogotowia ratunkowego, które przebyły na miejsce zdarzenia.
 

fot. KPP w Żninie


Kierujący byli trzeźwi. Ponieważ uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja drogowa. Sprawca został ukarany mandatem karnym. W miejscu zdarzenia przez około 1,5 godziny ruch odbywał się wahadłowo.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do warunków ruchu. Żnińscy funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA