Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipa, Pauliny

INFO

Wczoraj w Żninie doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Podróż młodego kierującego zakończyła się wywróceniem pojazdu. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek.

fot. KPP w Żninie


Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 28 listopada krótko przed godz. 8.00 w Żninie na ul. Szpitalnej. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali leżący na chodniku, wywrócony samochód osobowy. W toku podjętych czynności ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Rogowo jechał od strony Gniezna w kierunku Bydgoszczy pojazdem marki Seat Leon.

fot. KPP w Żninie

Na skutek nie dostosowania prędkości do warunków ruchu, kierujący stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwległy pas ruchu i przylegający do niego chodnik, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Na szczęście 18-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Jednak cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie i mogła zakończyć się tragicznie.

fot. KPP w Żninie


Rogowianin był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Przez kilka minut na drodze krajowej nr 5 trwały utrudnienia w ruchu drogowym.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować do warunków atmosferycznych oraz warunków panujących na drodze.  

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA