Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Roberta, Eleonory

INFO
REKLAMA

Wczoraj w Żninie doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Podróż młodego kierującego zakończyła się wywróceniem pojazdu. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek.

fot. KPP w Żninie


Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 28 listopada krótko przed godz. 8.00 w Żninie na ul. Szpitalnej. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali leżący na chodniku, wywrócony samochód osobowy. W toku podjętych czynności ustalili, że 18-letni mieszkaniec gminy Rogowo jechał od strony Gniezna w kierunku Bydgoszczy pojazdem marki Seat Leon.

fot. KPP w Żninie

Na skutek nie dostosowania prędkości do warunków ruchu, kierujący stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwległy pas ruchu i przylegający do niego chodnik, gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Na szczęście 18-latek nie odniósł żadnych obrażeń. Jednak cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie i mogła zakończyć się tragicznie.

fot. KPP w Żninie


Rogowianin był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Przez kilka minut na drodze krajowej nr 5 trwały utrudnienia w ruchu drogowym.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować do warunków atmosferycznych oraz warunków panujących na drodze.  

Cytat dnia

 

 

 

 

 

AUTOPROMOCJA