Pochmurno

-2°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 95%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 14 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 15 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Izydora

INFO
PATRONAT MEDIALNY

W piątek żnińska „drogówka” zatrzymała 52-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który nie zastosował się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizację świetlną. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

fot. KPP w Żninie


16 listopada br. w godzinach porannych policjanci ogniwa ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących droga krajową nr 5. Kilkanaście minut po godz. 7.00 w Żninie na ul. Mickiewicza funkcjonariusze zauważyli pojazd ciężarowy z przyczepą, którego kierujący nie zastosował się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizację świetlną.

Funkcjonariusze podjęli pojazd do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z 52-letnim kierującym policjanci wyczuli alkohol. Sprawdzili mężczyznę alkomatem i wówczas ich przypuszczenia potwierdziły się. Mieszkaniec powiatu średzkiego w województwie wielkopolskim miał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

52-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.  Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.  

fot. KPP w Żninie

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu