Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipa, Pauliny

INFO

W piątek żnińska „drogówka” zatrzymała 52-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który nie zastosował się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizację świetlną. Sprawdzenie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

fot. KPP w Żninie


16 listopada br. w godzinach porannych policjanci ogniwa ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących droga krajową nr 5. Kilkanaście minut po godz. 7.00 w Żninie na ul. Mickiewicza funkcjonariusze zauważyli pojazd ciężarowy z przyczepą, którego kierujący nie zastosował się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizację świetlną.

Funkcjonariusze podjęli pojazd do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z 52-letnim kierującym policjanci wyczuli alkohol. Sprawdzili mężczyznę alkomatem i wówczas ich przypuszczenia potwierdziły się. Mieszkaniec powiatu średzkiego w województwie wielkopolskim miał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

52-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.  Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.  

fot. KPP w Żninie

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA