Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

INFO

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi za posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Takiej właśnie kary może spodziewać się 45-letni  mieszkaniec Łabiszyna, u którego policjanci ujawnili broń palną z czasów II wojny światowej oraz ostrą amunicję.

fot. KPP w Żninie


Do zdarzenia doszło 9 października w godzinach nocnych. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w  Barcinie  zostali wezwani na interwencję domową do miejscowości Łabiszyn, powiat żniński, gdzie doszło do nieporozumień pomiędzy byłymi małżonkami. W trakcie interwencji policjanci ujawnili, że mieszkający tam 45-latek posiada bez zezwolenia broń palną z czasów II wojny światowej oraz amunicję.

fot. KPP w Żninie

Funkcjonariusze zabezpieczyli spory arsenał m.in.: pistolet P-38, pistolet Walter, siedem karabinów, pistolet maszynowy oraz 46 szt. ostrej amunicji i 117 sztuk amunicji sportowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz 45-letni mieszkaniec Łabiszyna będzie odpowiadać za posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji – przestępstwo z art. 263 § 2 Kodeksu Karnego. O jego dalszym losie zadecyduje Prokurator.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA