Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Borysława, Grzegorza

INFO

Mimo dobrych warunków drogowych i zwiększonej ilości patroli ruch drogowego przez ostanie dni na terenie powiatu żnińskiego doszło do dwóch, na szczęście niegroźnych, wypadków drogowych.

fot. KPP w Żninie


W poniedziałek, 3 września około godziny 14.30 na skrzyżowaniu ulicy Aliantów z ulica Browarową doszło do wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, samochód ciężarowy MAN, jadąc od strony miejscowości Damasławek, skręcając w ulicę Browarową,  nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej po oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia piesza upadła i doznała uszkodzenia ciała. Policjanci ruchu drogowego będący na miejscu zdarzenia zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a dalsze postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny.

fot. KPP w Żninie


Do drugiego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 253, w miejscowości Załachowo, we wtorek 4 września około godziny 16.30. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 72-letni kierowca daewoo lanosa w trakcie wyprzedzania doprowadził do zderzenia z motorem yamaha, którym kierował 15-latek. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący motorem, który został przetransportowany do szpitala. Za nieodpowiedzialne zachowanie, jakim było wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania, kierującemu lanosem zatrzymano prawo jazdy.  O jego dalszych losach oraz wyjaśnieniem całego zdarzenia i ustaleniem sprawcy zajmą się policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie.

fot. KPP w Żninie


Policjanci ze żnińskiej komendy apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zbyt duża prędkość, rutyna czy też chwilowa nieuwaga  mogą doprowadzić do tragedii na drodze.

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA