Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Borysława, Grzegorza

INFO

W sobotni wieczór grupa nastolatków spędzająca czas na jednej z ławek przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców Wągrowca, postanowiła zabrać ją ze sobą. Reakcja przypadkowego przechodnia i szybkie działanie Policji udaremniło kradzież.

fot. KPP w Wągrowcu


W sobotę kilka minut po godzinie 22:00, policjanci odebrali zgłoszenie o grupie młodych osób, która wyrwała ławkę i idzie w kierunku Os. Wschód. Dyżurny jednostki natychmiast wysłał patrole w miejsce zdarzenia aby zatrzymali sprawców kradzieży. Po chwili zostali oni zauważeni na odcinku ścieżki rowerowej biegnącej w stronę Osiedla Wschód. Gdy zbliżali się do mostu nad rzeką Nielba zauważyli zbliżających się do nich policjantów. Natychmiast porzucili niesioną ławkę i zaczęli uciekać.

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Wągrowca, który wraz z dwójką znajomych chwilę wcześniej spożywał alkohol. Ławka znajdowała się przy niedawno udostępnionej do użytku drodze rowerowej pomiędzy odcinkami ulic Średniej i Przemysłowej. Została ona wyrwana z śrub mocujących do podłoża. Telefon świadka, który zauważył, jak młodzi ludzie niosą ławkę obok marketu Kaufland, pozwolił policjantom na szybką i skuteczną reakcję.

Ujęty nastolatek został doprowadzony do jednostki policji, tam wyjaśnił okoliczności kradzieży. Na miejsce zostali wezwani również rodzice. Po przeprowadzonych czynnościach rodzic odebrał nastolatka. Odzyskana ławka trafi z powrotem na swoje miejsce i dalej będzie mogła służyć wszystkim wągrowczanom, a sprawca z uwagi na swój młody wiek, będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA