Breezy

3°C

Żnin

Breezy

Wilgotność: 87%

Wiatr: 43.45 km/h

  • 10 Gru 2018

    Rain 5°C 1°C

  • 11 Gru 2018

    Rain And Snow 2°C 0°C

Imieniny: Julii, Danieli

INFO
PATRONAT MEDIALNY

W Jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu utonął mężczyzna. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.W miniona niedzielę, 5 sierpnia około godziny 15:25 dyżurny Policji w Mogilnie otrzymał alarmujące zgłoszenie o mężczyźnie, który zanurzył się pod wodę i nie wypłynął. Do zdarzenia doszło przy plaży głównej, w miejscu niestrzeżonym przez ratowników WOPR i oznaczonym jako miejsce niebezpieczne -  stromy uskok sięgający ok. 8 m. głębokości. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe, w tym ratownicy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego Straży Pożarnej z Konina.

Po ok. 4 godzinach płetwonurkowie wyłowili ciało mężczyzny. Niestety po tylu godzinach pod wodą będący na miejscu lekarz mógł stwierdzić tylko zgon młodego mężczyzny. Teraz przyczyny tragedii pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać policjanci.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek nad wodą. Niestety w opisanym przypadku, jak wskazują na to wstępne ustalenia,  19 - latek wszedł do wody po wypiciu alkoholu i wbrew ostrzeżeniom o niebezpieczeństwie. Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, ale trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie należy przeceniać swoich umiejętności pływackich, a przede wszystkim nie wolno kąpać się po wypiciu alkoholu.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu