Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Wiesława, Leokadii

INFO

W godzinach wieczornych doszło do pożaru śmieci w miejscowości Wszedzeń w gminie Mogilno. Na miejscu pracuje ponad 30 zastępów straży pożarnej z całego województwa.

 

fot. Goniec Pałucki

Jak przekazał nam st.kpt. Arkadiusz Piętak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu na miejscu zdarzenia pracuje ponad 30 zastępów straży pożarnej w całego województwa kujawsko - pomorskiego oraz strażacy z wielkopolski. Nie można dokładnie określić co dokładnie się pali, z pierwszych ocen strażaków są to różnego rodzaju odpady oraz beczki.

W Mogilnie powołano sztab kryzysowy, który próbuje skontaktować się z byłym już właścicielem składowiska (firma nie prowadzi już działalności, a śmieci pozostały), by dowiedzieć się, co dokładnie znajdowało się na tym terenie.

Strażacy proszą aby mieszkańcy Wszednia nie otwierali okien i nie wychodzili z domów, a gapie nie parkowali samochodów przy terenie objętym pożarem, ponieważ utrudnia to akcję gaśniczą.

St. kpt. Arkadiusz Piętak z KW PSP w Toruniu przekazał nam, że z Bydgoszczy do Wszednia jedzie specjalistyczny samochód ze sprzętem o nazwie Rapid, który będzie w stanie, z odległości około 5 km, zbadać skład chemiczny chmury, która już jest widoczna około 30 kilometrów od miejsca zdarzenia min. w Żninie i Kcyni.

Trwa ewakuacja mieszkańców.

.be

   

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA