Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Borysława, Grzegorza

INFO

Wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5 grozi 39-letniemu mieszkańcowi Grudziądza, którego żnińscy mundurowi przyłapali na sprzedaży podrobionego alkoholu oznaczonego podrobionymi znakami akcyzy skarbowej. Teraz czeka go proces w sądzie.

fot. KPP w Żninie


Funkcjonariusz żnińskiej komendy wracając po służbie do domu, zauważył mężczyznę, który w centrum Żnina zaczepiał przechodniów i oferował im do sprzedaży alkohol. Poinformował o tym fakcie dyżurnego, który na miejsce skierował funkcjonariuszy. Policjanci przyłapali 39-latka w momencie, gdy próbował sprzedać alkohol w jednym z lombardów.

Mundurowi w plecaku mężczyzny znaleźli 9 butelek o pojemności litra oznaczonych etykietami znanych producentów whisky. Dodatkowo na każdej z nich znajdowały się banderole z polskimi znakami akcyzy o takim samym numerze. Sposób ich wykonania wskazywał jednoznacznie na ich podrobienie. Natomiast w butelkach nie znajdowała się whisky, lecz mieszanina spirytusu z colą. Nielegalne produkty zostały zabezpieczone.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut z Kodeksu Karnego Skarbowego dotyczący przechowywania i przenoszenia wyrobów akcyzowych oznaczonych etykietami znanych marek z podrobionymi znakami akcyzy oraz zarzut z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej dotyczący obrotu alkoholem oznaczonym podrabianymi znakami towarowymi. Z nielegalnego procederu mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu. Teraz czeka go proces w sądzie. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat, albo obydwie te kary łącznie.

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA