Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Borysława, Grzegorza

INFO

Mogileńscy policjanci ustalili sprawców fałszywego alarmu bombowego w jednej z placówek oświatowych w gminie Mogilno. Autorkami wywołanego alarmu okazały się 18 i 19-latka. Teraz ich nieprzemyślanym zachowaniem zajmie się sąd.

fot. KPP w Mogilnie


10 kwietnia o 11:55 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zatelefonowała młoda osoba, która przekazała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z placówek edukacyjnych w gminie Mogilno. Niezwłocznie na miejsce udały się wszystkie możliwe służby: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Energetyczne i Gazowe. Decyzją dyrektora placówki ewakuowano budynek szkoły oraz budynek internatu. Mundurowi dokładnie sprawdzili budynek mieszkalny oraz pobliski teren, jednak nie odnaleźli żadnych materiałów wybuchowych.

Równocześnie policjanci wydziału kryminalnego prowadzili czynności zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za wywołanie tego fałszywego alarmu. Już po około godzinie ustalili, że sprawczyniami fałszywego alarmu są 18 i 19-latka. Jak się okazało przekazywane przez dziewczyny informacje o podłożonej „bombie” były formą żartu.

Teraz sprawą zajmie się sąd. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Każdy podobny niewybredny żart lub bezpodstawne wezwanie służb ratowniczych może kosztować ludzkie życie. Policjanci reagują na każde zgłoszenie, a wszystkie niepotwierdzone interwencje absorbują cenny czas, którego może zabraknąć dla osób mogących być naprawdę w niebezpieczeństwie. Ponadto „żartowniś” musi liczyć się z tym, że zostanie namierzony i pociągnięty do odpowiedzialności.  Pamiętajmy o tym!!!

 

KPP w Mogilnie

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA