Częściowo zachmurzone

9°C

Żnin

Częściowo zachmurzone

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Paź 2018

    Słonecznie 20°C 6°C

  • 19 Paź 2018

    Zachmurzone 15°C 7°C

Imieniny: Juliusza, Łukasza

INFO

Mogileńscy policjanci ustalili sprawców fałszywego alarmu bombowego w jednej z placówek oświatowych w gminie Mogilno. Autorkami wywołanego alarmu okazały się 18 i 19-latka. Teraz ich nieprzemyślanym zachowaniem zajmie się sąd.

fot. KPP w Mogilnie


10 kwietnia o 11:55 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zatelefonowała młoda osoba, która przekazała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z placówek edukacyjnych w gminie Mogilno. Niezwłocznie na miejsce udały się wszystkie możliwe służby: Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Energetyczne i Gazowe. Decyzją dyrektora placówki ewakuowano budynek szkoły oraz budynek internatu. Mundurowi dokładnie sprawdzili budynek mieszkalny oraz pobliski teren, jednak nie odnaleźli żadnych materiałów wybuchowych.

Równocześnie policjanci wydziału kryminalnego prowadzili czynności zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za wywołanie tego fałszywego alarmu. Już po około godzinie ustalili, że sprawczyniami fałszywego alarmu są 18 i 19-latka. Jak się okazało przekazywane przez dziewczyny informacje o podłożonej „bombie” były formą żartu.

Teraz sprawą zajmie się sąd. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Każdy podobny niewybredny żart lub bezpodstawne wezwanie służb ratowniczych może kosztować ludzkie życie. Policjanci reagują na każde zgłoszenie, a wszystkie niepotwierdzone interwencje absorbują cenny czas, którego może zabraknąć dla osób mogących być naprawdę w niebezpieczeństwie. Ponadto „żartowniś” musi liczyć się z tym, że zostanie namierzony i pociągnięty do odpowiedzialności.  Pamiętajmy o tym!!!

 

KPP w Mogilnie

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu