Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

INFO

Trzech młodych mężczyzn uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę w miejscowości Nadborowo. Kierujący ciągnikiem rolniczym zjechał z drogi do rowu, a następnie doprowadził do wywrócenia się pojazdu na bok. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy i popełnił szereg wykroczeń.

fot. KPP w ŻninieW sobotę, 24 marca około godziny 20.00 w Nadborowie doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca ciągnika rolniczego wraz z przyczepą na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu doprowadzając do wywrócenia się pojazdu na bok. W ciągniku oprócz kierowcy podróżowało dwóch pasażerów. Jeden z nich doznał obrażeń ciała powyżej dni 7. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia ujawnili szereg wykroczeń popełnionych przez 30-latka. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy oraz dokumentów pojazdu. Ponadto przewoził pasażerów ciągnikiem, który nie jest do tego przystosowany, a przyczepa rolnicza nie posiadała oświetlenia.  

30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty. W poniedziałek, 26 marca spotkał się z prokuratorem, który zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec gminy Żnin odpowie przed sądem. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo 30-latek musi się liczyć z długoletnim zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i świadczeniem pieniężnym nie mniejszym niż 5000 złotych. Za popełnione wykroczenia zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA