Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

INFO

Żnińscy mundurowi przez dwa dni prowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością.

 

fot. KPP w Żninie


Policjanci ze żnińskiej komendy w miniony czwartek i piątek na drodze krajowej nr 5 przeprowadzili działania pod kryptonimem „Kaskadowy pomiar prędkości”. W oparciu o analizę zdarzeń drogowych, a także natężenie ruchu wyznaczone zostały miejsca, w których funkcjonariusze prowadzili statyczny pomiar prędkości w kilku miejscach na tej samej drodze w tym samym czasie. Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie liczby wypadków, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Mundurowi dyscyplinowali kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.

fot. KPP w Żninie


W czwartek na drodze krajowej nr 5 wyznaczonych zostało 10 statycznych punktów pomiaru prędkości. Kontrole drogowe prowadziło 10 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 92 pojazdy. Ujawnili 50 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Natomiast w piątek 12 mundurowych kontrolowało pojazdy w 12 statycznych punktach pomiaru prędkości. Policjanci przeprowadzili 83 kontrole drogowe. 35 kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas trwania działań doszło do jednego wypadku drogowego, gdzie przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa pieszej, która w sposób prawidłowy przekraczała jezdnię.

Informacja przekazana przez KPP w Żninie

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA