Częściowo zachmurzone

9°C

Żnin

Częściowo zachmurzone

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Paź 2018

    Słonecznie 20°C 6°C

  • 19 Paź 2018

    Zachmurzone 15°C 7°C

Imieniny: Juliusza, Łukasza

INFO

Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie w toku prowadzonych czynności ustalili, że w dniu 27.01.2018r. na jednej z ulic Piechcina doszło do rozboju.  Trzech nieznanych napastników zaatakowało 27-latka. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 27 złotych. Barcinianin z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

fot. KPP w Żninie

Kilka dni później (04.02.18) w godzinach nocnych do KPP Żnin stawił się 19-latek z gminy Barcin. Z jego relacji wynikało, że wspólnie z trzema kolegami siedział w samochodzie zaparkowanym na jednej z ulic Barcina. Wówczas podszedł do nich nieznany mężczyzna. Usiadł na przednim fotelu i zażądał aby kierowca zawiózł go do jednej  z miejscowości na terenie gminy Janowiec Wielkopolski, a gdy ten odmówił, napastnik wyjął nóż i zagroził mu pozbawieniem życia i spaleniem samochodu. Groźby pozbawienia życia kierował także do pasażerów, którym nakazał opuścić pojazd. Barcinianin w obawie o swoje życie spełnił polecenia napastnika, zawiózł go we wskazane miejsce. Gdy 21-latek wysiadł z samochodu i kazał na siebie poczekać, pokrzywdzony wykorzystał jego nieuwagę i odjechał. Wówczas podejrzany zaczął wysyłać kierowcy sms-y grożąc mu ponownie pozbawieniem życia.  

W toku podjętych czynności mundurowi wytypowali sprawców rozboju. Byli to mieszkańcy gminy Barcin w wieku od 16 do 21 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że gróźb karalnych w Barcinie 3 lutego dopuścił się ten sam 21-latek i połączyli sprawy.  

W niedzielę, 4 lutego mundurowi zatrzymali podejrzanych. Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju, a najstarszy z nich dodatkowo gróźb. 16-latek został przesłuchany w obecności matki, a następnie zwolniony. Będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast pozostali dwaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich aresztu na okres 2 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu