Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
PATRONAT MEDIALNY

W miniony, piątek w Żnińskim Domu Kultury odbył się Koncert Galowy Mai i Andrzeja Sikorowskich. Podczas tego wydarzenia ogłoszono również wyniki konkursu I Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali Piosenki Artystycznej oraz wyłoniono laureata nagrody GRAND PRIX.

fot. Magdalena Kaczmarek

Tego wieczoru Artur Jakubowski- dyrektor Żnińskiego Domu Kultury wyraził nadzieję, iż Ogólnopolski Festiwal Recitali Piosenki Artystycznej wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym regionie, a także stanie się zauważalnym wydarzeniem festiwalowym w kraju.

Na scenie pojawili się uczestnicy biorący udział w konkursie festiwalowym, którzy mogli być tego dnia: Jagoda Rataj, Gabriela Kundziewicz, Marcin Piotrowski oraz Dawid Gębala.  Pozostałe osoby, które brały udział, ale nie były obecne na Koncercie Finałowym to: Sylwia Rubczak, Sylwia Drzycimska i Julianna Grabowska. Werdykt ogłosił przewodniczący jury Bogusław Sobczuk.

Laureatem nagrody GRAND PRIX w wysokości 3000zł, której fundatorem było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe INTERVAX Żnin Wacław Górny został Dawid Gębala za recital „Kim jestem”. Ponadto otrzymał on nominację do 54. Studenckiego Festiwalu Piosenki, który odbędzie się w przyszłym roku, a którego dyrektorem jest Bogusław Sobczuk.

fot. Magdalena Kaczmarek

Wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 2000zł otrzymała Gabriela Kundziewicz, która zaprezentowała się z recitalem pt. „Promyki”. Podczas Koncertu Finałowego można było ponownie usłyszeć Dawida Gębala z Wrocławia, laureata I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Żninie. Gwiazdą wieczoru, wyczekiwaną z niecierpliwością przez publiczność była Maja i Andrzej Sikorowscy.

fot. Magdalena Kaczmarek

Andrzej Sikorowski to lider Grupy Pod Budą, wokalista, gitarzysta, twórca piosenek, współpracujący z innymi wykonawcami m.in. Marylą Rodowicz. Występuje także ze swoją córką Mają, z którą nagrał kilka płyt. Najnowsza to „Okno na planty”. Maja Sikorowska natomiast koncertuje także z zespołem Kroke i Sokół Orkestar.

fot. Magdalena Kaczmarek

Podczas piątkowego Koncertu Galowego można było usłyszeć takie piosenki jak m.in. „Kap. kap, płyną łzy” „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, ”Koledzy taty” „Kołysanka dla Róży”czy „Ale to już było”. Atmosfera podczas tego wieczoru była znakomita, publiczność śpiewała razem z artystami, oklaskiwała gromkimi brawami, nie zabrakło także bisów.

fot. Magdalena Kaczmarek

Po występie można było kupić płyty Mai i Andrzeja Sikorowskich, otrzymać autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Magdalena Kaczmarek

Cytat dnia

 

Repertuar 24-27.01.2019

 

 

AUTOPROMOCJA