Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

INFO

W Międzynarodowy Dzień Kobiet, w Auli Urzędu Miejskiego  w Żninie wręczono wyjątkowym kobietom Honorowe Medale Burmistrza Żnina.

fot. Magdalena Kaczmarek

Dźwięk hejnału Żnina w wykonaniu Andrzeja Stawarza ( trąbka) przywitał wszystkich zgromadzonych w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Honorowe Medale Burmistrza Żnina wręczono po raz pierwszy. Inicjatorem ustanowienia medalu był Robert Luchowski Burmistrz Żnina, a otrzymywać go będą niezwykłe osoby, które poprzez swoją pracę zawodową i społeczną wpływały/-ją  na rozwój lokalnej społeczności.

fot. Magdalena Kaczmarek

Projektantem i wykonawcą medalu jest Zbigniew Dolski, znany, ceniony artysta brązownik, który od wielu lat związany jest ze Żninem. Na awersie widnieje sylwetka średniowiecznej bramy miejskiej w wieńcu laurowym oraz napis Żnin.  Rewers stanowi napis Medal Burmistrza Żnina i bryła budynku Urzędu Miejskiego w Żninie na tle stylizowanej panoramy miasta. Medale zostały wykonane z brązu.

fot. Magdalena Kaczmarek


Laureatkami pierwszej uroczystości wręczania Honorowych Medali Burmistrza Żnina zostały Irena Chrośniak, Maria Gólcz, Jadwiga Jelinek, Barbara Musiał, Urszula Nowicka, Katarzyna Rodziewicz, Beata Różańska, Irena Starczewska. Medale otrzymały także Hanna Czajkowska i Wiesława Heinich, ale niestety nie mogły być obecne.Odbiorą je podczas kolejnej uroczystości.

fot. Magdalena Kaczmarek


Wręczenia odznaczeń dokonał Robert Luchowski- Burmistrz Żnina. Ceremonie poprowadził Paweł Sikora- Dyrektor Wydziału Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich wyróżnionych Pań z Burmistrzem Żnina i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żninie, po czym udano się na spotkanie z włodarzem Żnina do jego gabinetu.


Gratulujemy laureatkom!

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA