Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

INFO

W ostatni czwartek, w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Żninie odbyło się spotkanie promocyjne książki profesora Alberta Kotowskiego „Pałuki pod zaborem pruskim”.

fot. Magdalena Kaczmarek


Dzieło to jest już czwartym tomem z cyklu „Dzieje Pałuk” i wspólną publikacją Żnińskiego Towarzystwa Kultury i Fundacji Rozwoju Ziemi Pałuckiej im. Andrzeja Rosiaka. Inicjatorem cyklu „Dzieje Pałuk” był śp. Andrzej Rosiak, dyrektor Muzeum Ziemi Pałuckiej, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, burmistrz Żnina, redaktor  jego dwóch pierwszych tomów.

fot. Magdalena Kaczmarek


Podczas spotkania historyk, profesor Albert Kotowski opowiedziała m.in. z  jakimi trudnościami spotkał się na drodze powstawania opracowania. Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury oznajmił, iż w planach jest wydanie jeszcze dwóch tomów z cyklu „Dzieje Pałuk”.

fot. Magdalena Kaczmarek

Wszyscy którzy przybyli na spotkanie otrzymali egzemplarz IV Tomu „Pałuki pod zaborem pruskim” z możliwością otrzymania autografu od profesora Alberta Kotowskiego. Część zaproszonych gości niestety nie mogła być obecna, z powodu panujących w ostatnim czasie chorób sezonowych.

Magdalena Kaczmarek

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA