Pochmurno

-1°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 2°C -1°C

  • 20 Lut 2018

    Zachmurzone 2°C -2°C

Imieniny: Arnolda, Jozefa, Konrada

INFO
REKLAMA

8 lutego w Żnińskim Domu Kultury panie z Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowały tłusty czwartek.

fot. Magdalena Kaczmarek


Na spotkaniu przy pączku obecni byli przedstawiciele władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich wśród nich m.in. Robert Luchowski- Burmistrz Żnina, Zbigniew Jaszczuk- Starosta Żniński, Henryk Sobczak- Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy, Ryszard Kierzek- Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej oraz inni zaproszeni goście.

fot. Magdalena Kaczmarek


Wiesława Heinich- przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Żninie przedstawiła ważniejsze wydarzenia z 2017 roku w których uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich.

fot. Magdalena Kaczmarek

Panie z KGW brały udział m.in. w przygotowaniu i podaniu śniadania nad jeziorem w Żninie dla uczestników wizyty Polskiego Radia w Programie 1 „ Jedyne takie miejsce”, w kiermaszu charytatywnym dla chorego na białaczkę Patryka Wódkowskiego, w Święcie Kobiet o charakterze wojewódzkim w Bydgoszczy, w VII Prezentacji Stołów Wielkanocnych o charakterze powiatowym w Gminie Janowiec Wielkopolski czy udział w audycji „Region pełen lata” w telewizji bydgoskiej. To tylko część w/w wydarzeń w których uczestniczyły czynnie Koła Gospodyń Wiejskich, a  2018 rok również będzie obfitował w wydarzenia.

fot. Magdalena Kaczmarek


Spotkanie umilały występy dziewcząt ze Studia Piosenki ŻDK. Oczywiście nie zabrakło pysznych pączków i chruścików przygotowanych przez panie z KGW z Białożewina, Cerekwicy, Murczyna, Murczynka, Jadownik, Januszkowa i Wójcina. Wzniesiono także toast za zdrowie i pomyślność pań z KGW i przybyłych gości.

Cytat dnia

 Nie płacz w liście, nie pisz, że los ciebie kopnął,

nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia,

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

ks. Jan Twardowski

AUTOPROMOCJA