Pochmurno

-1°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 2°C -1°C

  • 20 Lut 2018

    Zachmurzone 2°C -2°C

Imieniny: Arnolda, Jozefa, Konrada

INFO
REKLAMA

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W całej Polsce kwestowało ponad 120 tys. wolontariuszy. Zebrano ponad 81mlz zł. Swoją cegiełkę do tej kwoty dołączyli mieszkańcy Rogowa i Janowca Wielkopolskiego.

fot. Goniec Pałucki

W Rogowie, w Gminnym Domu Kultury przygotowano finał Orkiestry. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z rogowskiego Przedszkola, chór Aster, Młodzieżowa Orkiestra Pałuk oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Rogowa. W trakcie trwania imprezy licytowano WOŚP-owe gadżety oraz te, przekazane przez przyjaciół Orkiestry. Ponadto Teatr Alternatywa zaprezentował publiczności swój premierowy spektakl "Moje Wielkie Polskie Wesele". Tradycyjnie o godzinie 20:00 wystrzelono światełko do nieba, a ten, komu było zimno, mógł skosztować ciepłego żurku. W Rogowie zebrano 10360,67 zł  oraz 31,5 litra krwi.

W Janowcu Wielkopolskim kwestę rozpoczęto o godzinie 7:30. W ciągu dnia, w kajakowej przystani janowieckie morsy zażyły zimnej kąpieli, po której ogrzewały się jedząc ciepłe smakołyki. W Szkole Podstawowej licytowano m.in. rękodzieła, rodzinę jeży - torty ufundowane przez restaurację "Pod Lwami", kubki, książki, kalendarze oraz Voucher reklamowy Waszego Radia FM. W Janowcu Wielkopolskim zebrano 18675,07zł

Cytat dnia

 Nie płacz w liście, nie pisz, że los ciebie kopnął,

nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia,

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

ks. Jan Twardowski

AUTOPROMOCJA